Maszyny rolnicze, ciągniki, traktory stomilagro.pl

Zestawy kosiarek

Zestawy kosiarek DEUTZ-FAHR pozwalają na zmaksymalizowanie wydajności i ograniczenie zapotrzebowania na moc, a co za tym idzie obniżenie kosztów eksploatacji. Model DiscMaster 390 wymaga zaledwie 120 KM do cięcia pokosu o szerokości 8,7 m. Niskoprofilowa listwa tnąca o kształcie klina jest wyposażona w trójkątne tarcze z trzema ostrzami. Wolna przestrzeń w przedniej części listwy tnącej oznacza możliwość łatwego przejeżdżania nad przeszkodami i po nierównym podłożu. Niskoprofilowa listwa tnąca pozwala z łatwością sięgać pod źdźbła trawy, co zapobiega powstawianiu pasów nawet podczas bardzo krótkiego cięcia.

ZESPÓŁ TNĄCY NA JEDNOELEMENTOWEJ RAMIE
Rama zespołu tnącego składa się z jednego dolnego profilu półokrągłego, do którego elementy górne są przyspawane i tworzą jednoelementową konstrukcję bez stosowania innych elementów montażowych. Dwa profile stalowe tworzące ramę są zespawane z niezwykłą precyzją, co gwarantuje doskonałą szczelność i zapobiega ryzyku wycieku oleju.
Specjalna konfiguracja z trójkątnymi tarczami tnącymi o 3 ostrzach gwarantuje precyzyjne koszenie bez efektu pasów. Wszystkie listwy tnące marki DEUTZ-FAHR są wyposażone w parzystą liczbę tarcz tnących, które obracają się parami w przeciwnych kierunkach, co pozwala na sprawne usuwanie ściętej trawy. Trzy ostrza tarcz zachodzą na siebie, gwarantując równomierne koszenie bez efektu pasów.

WYSOKA JAKOŚĆ OSTRZY
Ostrza wytwarzane są z hartowanej stali najwyższej jakości. Grubość oferowanego ostrza to 4 mm, a jego długość mieści się w zakresie od 105 do 115 mm. Dla wydłużenia okresu eksploatacji ostrza można odwracać. Ostrza są mocowane śrubami 12 mm zabezpieczonymi hartowanymi pierścieniami.

CENTRALNE ZAWIESZENIE
Układ centralnego zawieszenia pozwala na efektywne przemieszczanie się zespołu tnącego nad ziemią. Układ ten jest wyjątkowo skuteczny przy pracy na nierównym podłożu i podczas omijania przeszkód.

SYSTEM KONDYCJONAWANIA „SEMI SWING” 
jest oparty na innowacyjnej zasadzie działania. Zwykle bijaki są ustawione pod kątem 90°w stosunku do osi kondycjonera ze względu na działanie siły odśrodkowej. W przypadku bijaków Semi Swing, dolna cześć bijaka jest osadzona na wirniku pod kątem 60°, a siła odśrodkowa działa przeciwko naciskowi wywieranemu przez trawę i utrzymuje bijaki we właściwym położeniu przez cały czas. Główną zaletą układu Semi Swing jest zapobieganie odginania się bijaków do tyłu podczas użytkowania. Technologia Semi Swing zapewnia doskonałą jakość kondycjonowania w każdych warunkach. Kąt położenia bijaków Semi Swing optymalizuje transfer materiału do nawierconej płyty kondycjonera.

UKŁAD NON-STOP
DOSKONAŁA OCHRONA STOŁU TNĄCEGO
W przypadku uderzenia lub kontaktu z przeszkodą, układ NON-STOP podnosi lub odsuwa przeszkodę na bok, a następnie automatycznie powraca do pozycji roboczej. Pozwala to na oszczędność czasu i zwiększenie wydajności.

POZYCJA TRANSPORTOWA
Kosiarka może być hydraulicznie podnoszona do pozycji pionowej (100°) z kabiny operatora, co zmniejszy całkowite rozmiary maszyny i zachodzenie w transporcie. W pozycji transportowej uniesiona kosiarka mierzy 3,00 m w płaszczyźnie poziomej i ma mniej niż 4 metry wysokości.

zestawy_kosiarek_1

zestawy_kosiarek_4

zestawy_kosiarek_3

zestawy_kosiarek_2

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.