Maszyny rolnicze, ciągniki, traktory stomilagro.pl

Przetrząsacze

Firma DEUTZ-FAHR oferuje kompletną linię przetrząsaczy CondiMaster

COMPACTLINE
Maszyny z serii CompactLine są wyposażone w niewymagającą czynności konserwacyjnych przekładnię z tylko jedną smarowniczką. Przekładnia jest przymocowana do ramy i nie pełni żadnej funkcji podporowej, dzięki czemu nie podlega naprężeniom.

CondiMaster 4622-5222-6022-8022
Małe zapotrzebowanie na czynności konserwacyjne
Firma DEUTZ-FAHR oferuje maszyny z serii CompactLine o szerokościach roboczych od 4,60 m do 8,05 m wyposażone w przekładnie wirników wymagające niskich nakładów czynności konserwacyjnych. Wirniki maszyn CondiMaster 4622, 5222, 6022 i 8022 są napędzane przekładniami o niskich wymaganiach konserwacyjnych wyposażonych w tylko jedną smarowniczkę. Podwójne łożyskowanie wałków zębatych i kół koronowych maksymalizuje okres eksploatacji urządzeń. Niska masa tych modeli sprawia, że doskonale współpracują z niewielkimi ciągnikami i sprawdzają się w terenie górzystym.

Idealna maszyna do przetrząsania 
Urządzenia CondiMaster 6022 i 8022 dysponuje bogatym wyposażeniem, takim jak 2 tłumiki drgań, wytrzymała jednostka centralna w kształcie litery V i centralna regulacja przetrząsania na skrajach. Te maszyny oferują znaczną szerokość roboczą wynoszącą 6,05 m są wyposażone w 6 wirników. Masa urządzenia to tylko 670 kg, co sprawia, że maszyna skutecznie współpracuje z mniejszymi ciągnikami. Bardzo małe wirniki doskonale nadają się do pracy z suchym sianem.

Urządzenie CondiMaster 8022 o niewielkiej szerokości transportowej 
Mimo szerokości roboczej równej 8,00 m maszyna CondiMaster 8022 w pozycji transportowej staje się kompaktową jednostką o szerokości poniżej 3,00 m. Dwa wirniki zewnętrzne wyposażono w nowe sprzęgło palców HexaLink i prosty ale wydajny system napędowy, który pozwala obracać wirniki o 180⁰ do pozycji transportowej. Pozostałe wirniki są napędzane podwójnymi złączami uniwersalnymi będące trwałym i skutecznym rozwiązaniem przenoszenia napędu.

CondiMaster 5521-6821-7621-7641
Zaprojektowane z myślą o długim dniu pracy
Montowane na ciągniku przetrząsacze CondiMaster są urządzeniami wysokiej jakości o szerokościach roboczych od 5,5 m do 7,6 m. Wszystkie przetrząsacze wyposażono w przegubową głowicę z mocowaniem 3-punktowym, co zapewnia stabilną i wydajną pracę. Trwała konstrukcja przekładni zanurzonej w kąpieli olejowej zastosowanej do budowy maszyn podnosi ich niezawodność, efektywność i zdolność do wielogodzinnej pracy.

PROLINE
CondiMaster 9021-9041

Efektywna kosztowo konstrukcja
8 wirników, 48 palców i szerokość robocza wynosząca 9 m to nowe standardy efektywności kosztowej wytrząsania. Dzięki dobrze zaprojektowanemu mechanizmowi możliwa jest regulacja wysokości składowania w urządzeniu CondiMaster 9021 do poziomu tak niskiego, jak 3,45 m. Dwa wirniki zewnętrze składają się w kierunku środka ciężkości maszyny, optymalizując wyważenie. Przy szerokości roboczej wynoszącej 9 m wytrząsacze oferują nawet 50 cm dodatkowej szerokości roboczej w porównaniu z wieloma produktami konkurentów.

Trwała konstrukcja
Jednostka centralna charakteryzuje się szczególnie wyszukaną konstrukcją: dodatkowa poprzeczka i rozbudowana strefa złącza z wirnikami zewnętrznymi umożliwia transport z prędkością do 50 km/h bez ryzyka uszkodzenia.

CondiMaster 8332-11132
Duża szerokość robocza, niskie zapotrzebowanie na moc
 Maszyny CondiMaster 8332 i 11132 oferują znaczne szerokości robocze wynoszące odpowiednio 8,3 m i 11,0 m, ale idealnie nadają się do pracy z ciągnikami o niższych mocach dzięki zastosowaniu wariantu ciągnionego. Urządzenia te wyposażono w charakterystyczną dla maszyn CondiMaster przekładnię w kąpieli olejowej ProLine.


Przekładnia transportowa

Urządzenie CondiMaster 9041 zostało skonstruowane z myślą o maszynach o niskiej mocy i niskim udźwigu. Standardowa specyfikacja obejmuje hydrauliczny system przetrząsania na krawędziach podnoszący komfort pracy. Podczas transportu drogowego masa przetrząsaczy spoczywa na zespole jezdnym, nie zaś na tylnej osi ciągnika.

Łatwość transportu

Oba przetrząsacze z łatwością można przestawić do pozycji transportowej. Podczas transportu koła są przymocowane, dzięki czemu zagwarantowana jest płynna i stabilna praca. Koła wirników zostały zastąpione kołami o rozmiarze 18,0″. Gwarantuje to jeszcze wyższą stabilność pracy i transportu. Oba modele są przystosowane do transportu z prędkością 40km/h. 
CondiMaster 11041-14042
Czysta wydajność
Modele CondiMaster 11041 i 14042 są bardzo łatwe w obsłudze. Wszystkie działania są obsługiwane hydraulicznie i sterowane z wnętrza kabiny operatora. Przetrząsacze są wyposażone w układ hydraulicznej regulacji przetrząsania na krawędziach, który zapobiega stratom słomy przy rowach i płotach. Mimo znacznych rozmiarów, urządzenia są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Standardowo są one dostarczane z podwoziem transportowym umożliwiającym użytkowanie maszyny z ciągnikami o niewielkiej mocy 

Wyjątkowe rozwiązanie transportowe 
Przetrząsacze CondiMaster 11041 i 14042 dysponują wyjątkowym rozwiązaniem transportowym poprawiającym ogólną pracę przetrząsacza. W położeniu transportowym wirniki zewnętrzne są uchylane do przodu w stronę ramy transportowej. W ten sposób wysokość transportowa wynosi tylko 3,35 m, szerokość transportowa jest ograniczana do wartości poniżej 3 m. Rama transportowa umożliwia przetrząsaczom szybszy i łatwiejszy transport z jednego pola na inne.

timthumb-3

timthumb-12

timthumb-2

timthumb-4

timthumb-5

timthumb-6

timthumb-7

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.