Maszyny rolnicze, ciągniki, traktory stomilagro.pl

Kosiarki dyskowe

KOSIARKI DYSKOWE

Listwa tnąca DEUTZ-FAHR została zaprojektowana w celu zapewnienia niskiego zapotrzebowania na czynności konserwacyjne oraz niezwykle cichej pracy. Operatorzy natychmiast docenią niemal bezgłośną pracę listwy tnącej, która podnosi komfort pracy podczas długiego dnia. Zanurzone w oleju koła zębate o wydłużonych zębach pracują płynnie, oferując skuteczne przekazywanie mocy i niewielki luz. W całości spawana listwa tnąca z zewnętrznymi profilami półokrągłymi gwarantuje sztywność konstrukcji oraz wysoką trwałość.

Tarcze tnące z trzema ostrzami wirujące w przeciwnych kierunkach
Wyposażone w trzy ostrza tarcze tnące kosiarek DEUTZ-FAHR stale pracują. Oznacza to obniżenie obciążenia każdej tarczy o jedną trzecią oraz zmniejszenie obciążenia napędu, bardziej płynne wykorzystywanie mocy oraz estetyczne, równe ściernisko. Każde ze stalowych ostrzy zostało precyzyjnie ustawione pod właściwym kątem, tak aby przenosić skoszoną trawę do góry przy udziale ruchu mechanicznego oraz ruchu powietrza.

KOSIARKI TYLNE

DiscMaster 100, DiscMaster 117 – 122 – 124 

Lekkie kosiarki tarczowe
W serii DiscMaster 100 wykorzystana jest w całości spawana listwa tnąca DiscMaster, która została zaprojektowana z myślą o cichej pracy i niewielkim zapotrzebowaniu na czynności konserwacyjne. Listwa tnącą dysponuje mechanizmem olejowym o dużej pojemności zbiornika, która zapewnia bardzo niską temperaturę roboczą. Zanurzone w oleju koła zębate o wydłużonych zębach pracują płynnie, oferując skuteczne przekazywanie mocy i niewielki luz.

Sprężynowy system BreakBack
W razie napotkania przeszkody, system BreakBack uchyli maszynę do góry, a po wycofaniu powróci ona do położenia roboczego.

Szybkie podnoszenie na uwrociach
Kosiarkę można z łatwością podnieść przy pomocy siłownika hydraulicznego bez konieczności uruchamiania 3-punktowego układu zawieszenia narzędzi ciągnika. Zaletą takiego rozwiązania jest mniejsze zużycie maszyny oraz możliwość pozostawienia WOM w tej samej pozycji równoznaczne z ograniczeniem poziomu wibracji przekładni.

Rozwiązanie transportowe
Na czas transport kosiarki są składane do pionu za ciągnikiem. W ten sposób środek ciężkości znajduje się blisko ciągnika, co gwarantuje doskonałe rozmieszczenie mas i stabilność transportową.

DiscMaster 200, DiscMaster 228 – 232
Montowane bocznie kosiarki tarczowe
Modele z serii DiscMaster 200 to lekkie proste kosiarki o kompaktowej, ale trwałej konstrukcji. Oferują maksymalną wydajność w konkurencyjnej cenie. Dostępne są warianty o szerokości roboczej 2,8 i 3,2 m. 

Ochrona listwy tnącej 
Zintegrowany system BreakBack ochroni listwę tnącą przed przeszkodami. W razie napotkania przeszkody, system BreakBack uchyli maszynę do tyłu i nad nią, a następnie przywróci ją do poprzedniego położenia.

Zawieszenie elastyczne
Kosiarki z serii DiscMaster 200 oferują zawieszenie elastyczne odpowiadające za doskonałe podążanie za konturami podłoża. Ze względu na bardzo wysoki poziom elastyczności modele te szczególnie dobrze nadają się do pracy na nachylonym i górzystym terenie przy kącie roboczym 35° do góry i w dół.

DiscMaster 300, DiscMaster 328 – 332 – 336 – 340 
Znaczna szerokość robocza – Niska masa
Seria montowanych z tyłu kosiarek DiscMaster 300 oferuje znaczny zakres szerokości roboczych od 2,8–4,0 m i o masach odpowiednio od 810 do 940 kg. Oznacza to, że maszyny te mogą być stosowane z ciągnikami o mocy od 50 KM.

Zawieszenie z przegubem centralnym
Seria maszyn DiscMaster 300 jest zawieszona centralnie w celu równego rozmieszczenia masy na całej szerokości kosiarek. W ten sposób jest uzyskiwane także szybsze i bardziej precyzyjne dostosowanie do kształtu podłoża wynikające z konstrukcji z zawieszeniem centralnym. Inną korzyścią jest mniejsze zużycie elementów ślizgowych i ochrona ścierniska.

Pionowa pozycja transportowa
Maszyny z serii DiscMaster 300 składają się hydraulicznie do pionowej pozycji transportowej do kąta nawet 125° w zależności od modelu. Niżej osadzony środek ciężkości zapewnia doskonałe rozmieszczenie masy i przesunięcie masy kosiarki bliżej do ciągnika.

Ochrona listwy tnącej
W modelach DiscMaster 328-332-336-340 za maksymalną ochronę listwy tnącej odpowiada rozwiązanie BreakBack. Po napotkaniu przeszkody mechanizm BreakBack uchyla maszynę do tyłu i ku górze, a następnie powraca do pozycji roboczej po ominięciu przeszkody.

Regulowana prędkość robocza WOM 
Maszyny z serii DiscMaster 300 są fabrycznie przystosowane do pracy z prędkością 540 lub 1000 obr./min. Żadne akcesoria nie są wymagane. Wystarczy przestawić przekładnię główną na zawieszeniu o 180°.

DiscMaster 400, DiscMaster 428H – 432H – 440H
Kosiarki montowane centralnie
Firma DEUTZ-FAHR oferuje nieskomplikowane, centralnie montowane kosiarki z zawieszeniem hydraulicznym w wariantach o szerokości roboczej 2,8 m, 3,2 m i 4,0 m.

Zawieszenie hydrauliczne
Kosiarki z serii DiscMaster 400H wyposażono w zawieszenie hydrauliczne zwiększające zakres dostosowania do kształtu podłoża. Nacisk na podłoże można z łatwością regulować, dostosowując w ten sposób charakterystykę pracy do warunków polowych i utrzymując równą wysokość koszenia. Nacisk na podłoże można szybko zmodyfikować w dowolnej chwili przy pomocy dźwigni umieszczonej na zawieszeniu kosiarki.

Ochrona listwy tnącej
Kosiarki DiscMaster 400H są również wyposażone w automatyczny układ BreakBack chroniący listwę tnącą. Po zderzeniu z przeszkodą zespół koszący zostanie uchylony do tyłu i ku górze. Zapewnia to maksymalną ochronę listew tnących bez konieczności zatrzymywania ciągnika i marnowania czasu.

Bezpieczny i łatwy transport
Na czas transportu kosiarka jest podnoszona do pozycji poziomej i ustawiana za ciągnikiem. Zmiana ustawienia odbywa się szybko i nie wymaga od operatora opuszczania kabiny.

Doskonałe przenoszenie napędu
Kosiarki z serii DiscMaster 400H dysponują systemem napędu bezpośredniego łączącego przekładnię i pierwszą tarczę. Rozwiązanie to zapewnia wydajność pracy i umożliwia pełne wykorzystanie szerokości listwy tnącej.

KOSIARKI PRZEDNIE

DiscMaster 328F – 332F – 332XF
Niższa masa, więcej ruchu Przy szerokości roboczej 3,2 m i masie roboczej zaledwie 690 kg maszyny DiscMaster 332F charakteryzują się zapotrzebowaniem na moc na poziomie tylko 55 KM. Przy stosowaniu wraz z wersją 4,0 m z tyłu umożliwia bezproblemowe pokrycie upraw o szerokości nawet 6,8 m.
Koszenie z dostosowaniem do warunków terenowych
W celu zmaksymalizowania ochrony maszyny i obniżenia poziomu drgań całego zespołu zastosowano mechanizm przesuwania listwy tnącej w tył i do góry, co pozwala na omijanie przeszkód bez ryzyka uszkodzeń.

Dwubiegowy układ napędowy
Standardowa prędkość robocza WOM to 1000 obr./min. Po prostej wymianie koła pasowego możliwa jest praca z prędkością 750 obr./min przy niższym zużyciu paliwa. Umożliwia to utrzymanie właściwej prędkości roboczej WOM przy obniżeniu prędkości obrotowej silnika, co przekłada się na obniżenie zużycia paliwa. Innowacyjne rozwiązanie problemu braku prędkości ekonomicznej przedniego WOM.

332XF z aktywnie napędzanym mechanizmem formowania pokosu
Model DiscMaster 332XF to kosiarka przednia z aktywnie napędzanym mechanizmem formowania pokosu zaprojektowanym do tworzenia wąskiego wału pokosu lub rozrzucania go. Opcjonalnie dostępne są 3 szerokości pokosu (1,00 m, 1,15 m i 1,30 m) oraz rozrzucanie na szerokość 2,20 m. Maszyna oferuje niezbędną dla rolników elastyczność. Wąskie rzędy pokosu dobrze mieszczą się pomiędzy kołami ciągnika, a rozrzucanie sprawdzi się przy zapotrzebowaniu na szybkie wysuszanie przy zmianie upraw. Zmiana szerokości odbywa się szybko, intuicyjnie i bez potrzeby stosowania narzędzi.

DiscMaster 390 – 395
Doskonała harmonia między uzyskiwaną mocą a zapotrzebowaniem na energię
Kosiarki DiscMaster 390 i 395 oferują wysoką wydajność związaną z szerokością roboczą wynoszącą 8,70 i 9,50 m oraz konstrukcję o niskiej masie. To ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie zbudowane z myślą o niskich kosztach eksploatacyjnych oraz ograniczonym zapotrzebowaniu na moc i paliwo. Już ciągnik o mocy 120 KM może współpracować z maszyną. Niska masa urządzeń – odpowiednio 1360 i 1500 kg – a także doskonałe jej rozłożenie charakterystyczne dla konfiguracji dwustronnej sprzyja zwiększeniu wydajności wynikającemu również z niskiego zapotrzebowania na moc.

Dwie możliwości montażu
Aby zapewnić optymalne pokrycie obszarów roboczych jednostek przednich i tylnych, można zawiesić kosiarki na wysięgnikach w dwóch położeniach.
Zawieszone centralnie jednostki koszące. Kosiarki montowane centralnie oferują równomierne rozmieszczenie mas na całej szerokości urządzenia. Szybsze i bardziej efektywne dopasowanie do kształtu podłoża to inna korzyść płynąca z zastosowania zawieszenia centralnego.

System NonStop BreakBack System
Zastosowane rozwiązanie Non-Stop BreakBack gwarantuje doskonałą ochronę listwy tnącej. W chwili kontaktu z przeszkodą układ uchyla listwę tnącą do tyłu i przywraca ją do pozycji roboczej po ominięciu przeszkody.

DiscMaster 624T – 628T – 632T Farmer
Kompaktowe wymiary – potężne możliwości
Urządzenia z serii DiscMaster 600T są oferowane w wariantach o szerokości roboczej 2,4 m, 2,8 m oraz 3,2 m. Jednostki tnące są zawieszone w środku ciężkości przy pomocy dużej sprężyny resorowej. Ta konstrukcja umożliwia równomierne rozprowadzenie masy na całej szerokości ostrza oraz stałą, szybką i bardziej precyzyjną adaptację do kształtu terenu. 

Przemyślane rozwiązania transportowe
Urządzenie DiscMaster 600T jest składane do pozycji transportowej pod kątem 125° przy pomocy siłownika hydraulicznego. Nisko osadzony środek ciężkości w pozycji transportowej umieszczony blisko ciągnika gwarantuje najlepszą pozycję transportową odpowiednią do transportu drogowego nawet z wysokimi prędkościami.

Ochrona listwy tnącej
Za całkowitą ochronę listwy tnącej maszyn odpowiada układ Non-Stop BreakBack. W razie napotkania przeszkody system BreakBack uchyli maszynę do tyłu i w górę, a następnie przywróci ją do poprzedniego położenia.

Łatwe dostosowywanie do zmiennych warunków upraw
Urządzenie DiscMaster 600T może pracować z dwoma prędkościami wirnika – 600 i 900 obr./min. Można je łatwo przełączać poprzez wymianę kół pasowych, aby dostosować urządzenie do zmiennych warunków pracy. Niższe prędkości robocze kondycjonera ograniczają zużycie paliwa.

Agresywne kondycjonowanie
Dzięki nylonowym palcom przymocowanym do kondycjonera możliwe jest obniżenie całkowitej masy maszyny bez konieczności rezygnacji z agresywnego kondycjonowania. Palce wykonane z nylonu wysokiej jakości są niezwykle sztywne. 

Regulowana prędkość przekładni
Możliwy jest szeroki zakres regulacji. Urządzenia są fabrycznie przystosowane do pracy z prędkościami roboczymi 540 lub 1000 obr./min bez konieczności stosowania akcesoriów. Wystarczy tylko odwrócić przekładnię o 180°. Standardowo dostępne jest także wyposażenie do rozrzucania pokosu.

DiscMaster 632T Pro
Kosiarka najwyższej klasy
Kosiarka DiscMaster 632T została zaprojektowana do użytku profesjonalnego w wymagających warunkach sezonu żniwnego. Urządzenie wyposażono w dwubiegową przekładnię. Ułatwiono dostęp do listwy tnącej i wirnika kondycjonera. Zastosowano wymagające niewielkich nakładów czynności konserwacyjnych stalowe palce SemiSwing oraz hydrauliczne zawieszenie ciągnione.

Zawieszenie ciągnione 
Koncepcja niezależnego zawieszenia umożliwia precyzyjne i bezproblemowe koszenie. Zespół tnący jest zawieszony centralnie, dzięki czemu dokładnie dopasowuje się do kształtu podłoża. Dzięki zastosowaniu zawieszenia ciągnionego zespół tnący niezależnie unosi się nad krawędziami. Dzięki temu pracuje on precyzyjnie w każdych warunkach. 

Przekładnia dwubiegowa 
Kosiarka DiscMaster 632T Pro została wyposażona w dwustopniową przekładnię z 2 prędkościami roboczymi kondycjonera – 900 lub 600 obr./min. Umożliwia to użytkownikowi wybór pomiędzy kondycjonowaniem intensywnym lub pracą w ograniczonym zakresie przy niższym zużyciu paliwa. 

Transport
Kosiarka DiscMaster 632T Pro składa się hydraulicznie do pionowej pozycji transportowej. Nisko osadzony środek ciężkości w pozycji transportowej umożliwia doskonałe rozmieszczenie mas, dzięki czemu maszt i ciągnik jest chroniony przed działaniem nadmiernych sił powstających podczas pokonywania nierówności terenu. 

Kondycjoner SemiSwing ze stalowymi palcami 
System kondycjonowania SemiSwing łączy agresywne działanie kondycjonujące wynikające z zastosowania stalowych palców oraz palców wahliwych. Oznacza to korzyści płynące z zastosowania agresywnego kondycjonowania i ograniczenie kosztów konserwacji.

DiscMaster 600F, DiscMaster 628FT – 632FT/FR – 635FT
Urządzenia DiscMaster 628FT-632FT/FR i 635FT charakteryzują się udoskonaloną konstrukcją zawieszenia ciągnionego i bardziej precyzyjnym podążaniem za kształtem podłoża. Środek ciężkości jest umieszczony blisko ciągnika. Kompaktowa konstrukcja zapewnia doskonałą widoczność na cały obszar roboczy. 

Non-Stop BreakBack
Zastosowane rozwiązanie Non-Stop BreakBack gwarantuje doskonałą ochronę listwy tnącej. Podczas normalnej pracy listwa jest ustawiona ku dołowi, ale po aktywowaniu mechanizmu BreakBack listwa tnąca zmienia położenie na poziome, uwzględniając geometrię maszyny. Chroni to podłoże przed uszkodzeniem.

Doskonałe zawieszenie chroniące maszynę i podłoże
Zmodernizowane zawieszenie montowanych z przodu urządzeń DiscMaster front zapewnia lepsze podążanie za kształtem podłoża oraz większy nacisk na podłoże. Dwie duże sprężyny przesunięto na zewnątrz, co zwiększa stabilność i optymalnie chroni ściernisko i ogranicza zużycie ślizgów. Prócz tego innowacyjna konstrukcja zawieszenia odpowiada za lepsze dostosowanie poprzeczne w zakresie 24⁰
Kondycjoner SemiSwing z palcami stalowymi Kondycjoner z palcami stalowymi SemiSwing łączy agresywne kondycjonowanie palców stałych oraz doskonałą ochronę zwykle związaną z placami uchylnymi. Korzyści płynące z zastosowania systemu SemiSwing system polegają na możliwości wykonywania agresywnego kondycjonowania oraz drastycznego ograniczenia kosztów konserwacji.

DiscMaster 800, DiscMaster 832T Pro – 832R Pro

Kosiarki ciągnione z kondycjonerami
Urządzenia wyposażone są w kondycjoner SemiSwing, listwę tnącą o niskim zapotrzebowaniu na czynności konserwacyjne, zawieszenie niezależne, pas pokosowy BX oraz łatwy w obsłudze mechanizm do rozrzucania należące do serii DiscMaster 800 są przystosowane do sprostania nawet najwyższym wymaganiom i oferowania najwyższej wydajności. 

Zawieszenie ciągnione 
Koncepcja zwieszenia niezależnego firmy DEUTZ-FAHR gwarantuje precyzyjne i bezproblemowe koszenie. Jednostka tnąca jest zawieszona centralnie, co dodatkowo zwiększa precyzję koszenia. System zawieszenia ciągnionego pozwala na niezależny ruch jednostek tnących nad nierównościami i krawędziami podłoża. Zapewnia to dokładne koszenie blisko podłoża w każdych warunkach.

Doskonała ochrona przed przeszkodami 
W razie kolizji z przeszkodą jednostka tnąca przesuwa się do tyłu i ku górze. Po pokonaniu przeszkody zawieszenie wraca do pozycji roboczej.
Zbieranie pokosu, rozrzucanie czy zbieranie pokosu w dwa wały?
DiscMaster 832T to doskonałe rozwiązanie w zakresie elastyczności. Kosiarkę można wyposażyć w osprzęt do rozrzucania pokosu oraz pas pokostowy oferujący najwyższy poziom efektywności w zmieniających się warunkach. Zmiana ustawienia z pojedynczego wału na pas pokosowy lub rozrzucanie pokosu jest możliwa w niezwykle krótkim czasie.

Kondycjoner z palcami stalowymi SemiSwing
System kondycjonowania SemiSwing łączy system agresywnego kondycjonowania charakterystyczny dla palców sztywnych oraz doskonałą ochronę palców właściwą dla palców elastycznych. System SemiSwing łączy agresywne kondycjonowanie ze znacznym ograniczeniem kosztów konserwacji.

DiscMaster 690T ISOBUS
Najwyższy model kosiarki z kondycjonerem firmy DEUTZ-FAHR o szerokości roboczej 9 m. Zespół składa się z montowanej z przodu kosiarki z kondycjonerem o szerokości roboczej wynoszącej 3,2 m oraz dwóch zespołów mocowanych z tyłu, także o szerokości 3,2 m. Urządzenie DiscMaster 690T umożliwia sterowanie za pośrednictwem magistrali ISOBUS. Jego obsługa jest zaprojektowana z myślą o operatorze ciągnika, maksymalnym wsparciu i zapewnieniu pewności i wygody pracy w intensywnym okresie zbioru roślin pastewnych. Nowy, intuicyjny w obsłudze joystick umożliwia skuteczne i komfortowe sterowanie.

kosiarki_dyskowe_1

kosiarki_dyskowe_3

kosiarki_dyskowe_7

kosiarki_dyskowe_6

kosiarki_dyskowe_5

kosiarki_dyskowe_4

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.