Maszyny rolnicze, ciągniki, traktory stomilagro.pl

5DF TTV ActiveSteer

4 koła skrętne w ciągnikach specjalistycznych dla bezkonkurencyjnej zwrotności

Niezależnie od tego, czy chodzi o sady, prace na terenach zielonych, czy usługi komunalne, wydajność i wszechstronność są zawsze na pierwszym planie. Osiągi, wydajność i komfort nigdy wcześniej nie tworzyły tak udanego połączenia, jak ma to miejsce w nowym modelu 5DF TTV ActiveSteer. DEUTZ-FAHR przedstawia nowoczesny ciągnik specjalistyczny opracowany z myślą o najbardziej wymagających zadaniach: bezstopniowa przekładnia TTV, maksymalny komfort jazdy i bezkonkurencyjne sterowanie z wykorzystaniem wielofunkcyjnego podłokietnika MaxCom oraz wydajnego układu hydraulicznego Load-Sensing umożliwiają osiągnięcie wydajności na niespotykanym dotąd poziomie. Do powyższej charakterystyki należy dodać nową technologię ActiveSteer z 4 kołami skrętnymi, zaprojektowaną do działań na bardzo ograniczonych przestrzeniach oraz w celu zaoszczędzenia czasu poświęcanego dotąd na manewrowanie. Nowa tylna oś umożliwia skręt kół pod kątem 18° i redukcję promienia zawracania do 2,87 m. Model 5DF TTV ActiveSteer jest wszechstronnym ciągnikiem z możliwością konfiguracji dostosowanej do indywidualnych potrzeb, aby sprostać każdemu specjalistycznemu zastosowaniu.

Nowoczesne technologie dla spełnienia wszelkich wymagań.

Najnowocześniejsze silniki FARMotion o dużej mocy zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w rolnictwie zachwycają zoptymalizowanym momentem obrotowym, najwyższymi osiągami i wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Dostępne są dwa modele (5100 i 5115), z silnikami Turbodiesel Common Rail ze sterowaniem elektronicznym, 3- lub 4-cylindrowe o mocy od 97 do 113 KM (od 71 do 83 kW). Ciągniki są wyposażone w turbosprężarkę, intercooler, system oczyszczania spalin z katalizatorem i wentylator wiskotyczny. Moment i osiągi zostały opracowane dla zastosowań o najbardziej wymagającym charakterze; ponadto, nowe silniki są niezwykle oszczędne pod względem zużycia oleju napędowego. Kompaktowy układ poszczególnych elementów umożliwił nie tylko zaprojektowanie wąskiej maski dla doskonałej widoczności z przodu, ale także ma wpływ na dużą zwrotność maszyny. Dzięki przełomowej technologii konstrukcji silników całość spełnia międzynarodowe normy dotyczące emisji spalin (poziom III B). Kolejnym atrybutem jest osiągany mistrzowski wynik wśród ciągników specjalistycznych w zakresie generowania wysokiego momentu i mocy (97 lub 113 KM) przy niskich obrotach silnika. Wszystkie elementy silnika, takie jak chłodnica, wentylator, przewody i filtry zostały opracowane pod kątem maksymalnie kompaktowych wymiarów i łatwego serwisowania. Kolejną nowością jest filtr dwustopniowy PowerCore. Kompaktową i lekką aluminiową chłodnicę (silnik, olej hydrauliczny, powietrze doładowania) można wyczyścić w niezwykle prosty i szybki sposób. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 85 litrów: w związku z tym, także w wersji o większej mocy, ciągnik 5DF TTV ActiveSteer jest w stanie sprostać długiej eksploatacji bez postojów na tankowanie.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.